opinie blog facebook kontakt

Organizacja ślubu i wesela. Plan działania zanim powiesz sakramentalne „TAK”

Dzień ślubu zwany jest również najważniejszym dniem w życiu. To święto miłości, podczas którego świeżo upieczeni małżonkowie i ich goście celebrują zawarcie związku małżeńskiego. O ile sam ślub i wesele niemalże każda młoda para będzie wspominać miło, to z przygotowaniami może być zupełnie inaczej. Każdy ślub jest inny i może się różnić w zależności od tego jakie wymagania i oczekiwania mają narzeczeni oraz jakim budżetem dysponują. Najważniejsze podczas przygotowań jest to, aby wszelkie decyzje podejmować ze spokojem i bez nerwów, tak by były one przemyślane i nie generowały niepotrzebnych kosztów. Najłatwiej uniknąć niepotrzebnego stresu planując wszystko dużo wcześniej. 


Kiedy zacząć?
Szukając odpowiedzi na to pytanie można znaleźć różne terminy. Jedne źródła podają 12 miesięcy, inne uważają, że taki pośpiech jest niepotrzebny, kolejne rekomendują zarezerwowanie sobie więcej czasu na przygotowania. I jest to słuszna uwaga, ponieważ o ile same przygotowania m. im. wybranie menu, stroje dla pary młodej, dekoracje, nie powinny zająć tak długiego czasu, to rezerwacja terminu ślubu i lokalu często wymaga dużego wyprzedzenia.  


24-12 miesięcy do ślubu
Już na samym początku należy przemyśleć budżet i określić jaką kwotę chcemy przeznaczyć na ślub. Kolejnym punktem powinno być określenie listy gości oraz terminu ślubu, ponieważ jest to bardzo ważne przy wyborze sali. Warto wcześnie zarezerwować lokal, w którym miałoby się odbyć wesele. Obiekty, które nie tylko są atrakcyjne wizualnie, ale również znajdują się w ciekawej scenerii, dodadzą romantycznego klimatu samej uroczystości i będą dobrym tłem dla zdjęć. Nasza oferta przyjęć weselnych obejmuje organizację przyjęcia w zabytkowym obiekcie w samym centrum parku solankowego. Następnym krokiem jest rezerwacja fotografa, kamerzysty oraz zespołu muzycznego lub DJ-a. Jest to już czas, kiedy warto się zastanowić nad strojem młodej pary. Powszechnie uważa się, że suknia ślubna panny młodej jest tematem znacznie bardziej skomplikowanym niż ubiór pana młodego. Jednak nie należy bagatelizować kwestii męskiego stroju, ponieważ może się okazać, że decyzja o wyborze dodatków czy kolorystyki nie jest łatwa. Oczywiście panna młoda, również powinna dużo wcześniej zacząć poszukiwania sukni ślubnej. Dobór fasonu, dodatków i poprawki krawieckie również mogą okazać się bardzo czasochłonne. W tym okresie narzeczeni powinni wybrać świadków, warto zrobić to wcześniej, ponieważ te osoby czeka więcej przygotowań niż pozostałych gości. 

 

12-6 miesięcy do ślubu
Do ślubu coraz bliżej warto wybrać i wysłać zaproszenia. Jeżeli narzeczeni decydują się na listę prezentów, to należy ją przygotować i wysłać wraz z zaproszeniami. Gdy goście potwierdzą swoją obecność, należy zastanowić się nad organizacją noclegu dla przyjezdnych, najlepiej w pobliżu sali weselnej. W naszym Uzdrowisku oferujemy zarówno organizację przyjęcia, jak i noclegu z 10% rabatem dla gości wesela. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego formalnościami młoda para powinna skompletować wszystkie wymagane dokumenty. To czas by narzeczeni rozejrzeli się za obrączkami i zamówili wybrane modele. Jeżeli chcą zadbać o swój wygląd jest to dobry moment aby rozpocząć zabiegi pielęgnacyjne lub popracować nad formą. Gabinet Kosmetyczny Medical Spa ma szeroką ofertę odprężających i upiększających zabiegów na twarz i ciało. W Centrum Rekreacji pod okiem instruktorów można popracować nad swoją kondycją i sylwetką.

6-1 miesięcy do ślubu 
Pora zacząć zapinać wszystkie przygotowania na ostatni guzik. Należy potwierdzić terminy rezerwacji fotografa i kamerzysty, zarezerwować wizyty u fryzjera, kosmetyczki czy wizażystki. W naszym Gabinecie Kosmetycznym oferujemy profesjonalne usługi fryzjerskie, pielęgnację i stylizację paznokci, rzęs i brwi. To pora na wybranie wystroju i dekoracji, zamówienie kwiatów.  Należy zastanowić się nad utworami, które mają być grane na weselu oraz przebiegiem samej zabawy, wybrać menu, napoje i alkohole. Kolejnym krokiem jest zamówienie tortu oraz ciast. Nasze Uzdrowisko oferuje dwa warianty menu weselnego

Rada
Jeśli chcesz zaoszczędzić na dekoracjach, możesz już od momentu zaręczyn przeglądać oferty sklepów stacjonarnych i internetowych szukając okazji. Obecnie media przepełnione są zdjęciami bogato wystrojonych sal weselnych. Jednak niejedna młoda para, która rozpoczyna poszukiwania dekoracji, jest niemile zaskoczona wysokością ich cen. Okazuje się, że wystarczy trochę kreatywności i wyobraźni, aby stworzyć prześliczne ozdoby za przystępną kwotę. 


Kolejną kwestią jest to, jak na weselu rozmieścić gości przy stołach. To dobry sposób żeby uniknąć niepotrzebnego chaosu po pojawieniu się wszystkich zaproszonych na sali. Problem rozwiążą imienne tabliczki przy każdym miejscu siedzącym.

Tydzień do ślubu
W ostatnim tygodniu narzeczeni powinni sprawdzić wszystkie wcześniejsze przygotowania i opracować plan na dzień ślubu. Dzień przed ceremonią należy pomyśleć o tzw. niezbędniku, czyli przedmiotach, które mogą się przydać na wypadek drobnych awarii. Igła i nitka, zapasowe rajstopy czy spinki mogą uratować mały kryzys.

Dzień ślubu
W tym dniu dobrze gdyby państwo młodzi obudzili się wypoczęci, z pozytywnym nastawieniem dla rozpoczynającego się dnia. Nie należy zapominać o śniadaniu, przecież do obiadu weselnego zostało jeszcze parę godzin. Następnie wykonanie makijażu, fryzur, sprawdzenie czy wszystkie niezbędne rzeczy są gotowe do zabrania. Nie pozostaje nic innego jak przyodzianie wcześniej wybranych kreacji, głęboki wdech i do dzieła!


Temat organizacji wesela jest bardzo obszerny, a każde z opisanych zagadnień można byłoby rozwinąć i utworzyć z nich osobne wpisy na blogu. Jednak planując swój „najważniejszy” dzień w życiu, warto pamiętać, że jest to nasze święto, które mamy spędzić w gronie bliskich nam osób i nawet jeśli coś nie do końca pójdzie zgodnie z planem, nie powinniśmy się tym przejmować, a jedynie dobrze się bawić, by móc ten dzień wspominać z uśmiechem na twarzy.

[19.04.2018 r. A.O.]