blog facebook kontakt

Aktualności

Nie daj się cukrzycy! Przyjdź na prelekcję

Masz cukrzycę? Martwisz się, że możesz ją mieć? Chcesz temu zapobiec? 6 kwietnia przyjdź na spotkanie w „Solanki” Medical SPA. Specjaliści w tej dziedzinie podzielą się wiedzą z zakresu zapobiegania i leczenia tej groźnej choroby.

Cukrzyca to niebezpieczna choroba przewlekła. Obecnie na świecie cierpi na nią ponad 400 milionów osób, a liczba ta wciąż rośnie. Związane jest to głównie z epidemią otyłości, która przyczynia się do rozwoju cukrzycy typu II.

Nieleczona i źle regulowana cukrzyca prowadzi do wielu groźnych powikłań. Warto więc pogłębiać wiedzę z zakresu jej zapobiegania i leczenia. Okazją do tego będzie kwietniowe „Spotkanie ze zdrowiem” organizowane przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Prelekcję pt. „Przełam bariery. Jak żyć w zgodzie z cukrzycą” poprowadzi dr Zofia Mączyńska specjalista rehabilitacji medycznej oraz Szymon Łączny fizjoterapeuta, trener fitness i dietetyk osobiście dotknięty cukrzycą. Na spotkaniu nie zabraknie wielu cennych informacji i wskazówek okraszonych doświadczeniami z życia prywatnego prelegentów.

- Powiemy czym objawia się cukrzyca. Wyjaśnimy też, co ma wpływ na rozwój tej choroby i czy można jej zapobiec. Omówimy różnicę między cukrzycą typu I i typu II. Podpowiemy, jak nauczyć się żyć z cukrzycą i co robić by poziom cukru nie skakał. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak ważną rolę w walce i leczeniu cukrzycy odgrywa ruch oraz prawidłowa dieta – zapowiada Szymon Łączny.

Cukier uzależnia. Wielu z nas nie potrafi sobie odmówić sobie słodkich przekąsek. Dlatego warto poznać słodkie alternatywy cukru. O nich również będzie mowa na spotkaniu - Nie wszystkie zamienniki cukru są zdrowe, od niektórych warto się trzymać z daleka. My powiemy o tych, którymi warto cukier zastąpić – dodaje.

Cukrzyca to nie wyrok. Osoby nią dotknięte nie muszą siedzieć w domu. Z powodzeniem mogą uprawiać wiele dyscyplin sportowych. Choroba jest absorbująca i wymagająca samodyscypliny, jednak nie przekreśla marzeń. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną sylwetki sportowców, którzy żyją z cukrzycą i osiągają sukcesy. Mowa będzie również o istocie regularnych badań, które powinien wykonywać każdy cukrzyk. Dzięki nim można się ustrzec przed powikłaniami.

Spotkanie organizowane przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław nie będzie miało charakteru jedynie wykładu. Uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania i dyskutując z prowadzącymi. Prelekcja odbędzie się 6 kwietnia (czwartek) o godz. 18.30 w Sali Kryształowej „Solanki Medical SPA przy ul. Wilkońskiego 23. Wstęp jest oczywiście wolny.