blog facebook kontakt

Aktualności

Robot, który pomaga w rehabilitacji.

Kiedyś wspomagał tylko żołnierzy, dziś rehabilituje osoby z problemami ruchowymi. Egzoszkielet polecany jest osobom, które mają problemy z poruszaniem się, wspomaga rehabilitację. Ta innowacyjna metoda terapii jest dostępna w „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław.


Nazwa „egzoszkielet” do niedawna była stosowania jedynie w odniesieniu do terminu wojskowego. Obecnie jest silnie kojarzona z medycyną. Bioniczny szkielet to jedna z form rehabilitacji. Pomaga osobom z problemami kończyn dolnych, paraliżem lub niedowładem nóg.


Egzorehabilitacja niesie za sobą szereg korzyści. Pacjent uzyskuje pionową postawę ciała oraz może odpowiednio stawiać stopy. Egzoszkielet  wspomaga utraconą wcześniej zdolność do samodzielnego poruszania się, poprawia siłę mięśni, zapobiega przykurczom, uczy prawidłowych wzorców chodu.  Dodatkowo usprawnia układ krążenia, odciąża układ kostny, poprawia samopoczucie rehabilitowanej osoby i skraca czas trwania leczenia.


Rehabilitacja za pomocą egzoszkieletu rekomendowana jest osobom po udarze mózgu,
z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, z urazami czaszkowo-mózgowymi, z dystrofią mięśniową, chorym na stwardnienie rozsiane oraz pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi utrudniającymi samodzielny chód.


„SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław prowadzi rehabilitację za pomocą egzoszkieletu. Kolejne „Spotkanie ze zdrowiem” będzie poświęcone właśnie temu zagadnieniu. Specjaliści, którzy poprowadzą spotkanie opowiedzą jak działa egzoszkielet, dla kogo polecana jest taka forma terapii oraz jakie daje rezultaty. Wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję zobaczyć sprzęt, jak wygląda rehabilitacja za jego pomocą, a eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania zgromadzonych. Dla gości organizatorzy spotkania przygotowali konkurs z nagrodami, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają rabaty na zabiegi.

Spotkanie odbędzie się 24 maja w Sali Kryształowej SOLANKI Medical SPA przy ul. Wilkońskiego 23 o godz. 18:30. Wstęp wolny.