opinie blog facebook kontakt
     

Menu

Aktualności

zobacz archiwum


Nie żyje Tadeusz Chęsy, Prezes naszej Spółki „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Honorowy Obywatel Miasta Inowrocław

Prezes jednego z największych Uzdrowisk w regionie - Tadeusz Chęsy - zmarł dziś nad ranem. Był twórcą drukarni „Pozkal”, jednej z najlepiej rozwiniętych i wielokrotnie nagradzanej drukarni w Polsce. Miał 73 lata.


Z przykrością zawiadamiamy, że dziś nad ranem w wieku 73 lat odszedł Tadeusz Chęsy Prezes naszej Spółki „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław oraz właściciel znanej i docenianej w całym kraju Drukarni „Pozkal”.


Nie był zwykłym przedsiębiorcą. Jego szczególne zaangażowanie w lokalną kulturę, sztukę, edukację i działania charytatywne w zakresie wspierania inowrocławskich instytucji, bezinteresownego niesienia pomocy fundacjom, lokalnym szkołom i parafiom zaowocowało dołączeniem - w roku ubiegłym - do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Miasta Inowrocławia. To dzięki mecenatowi Tadeusza Chęsego ukazało się wiele ważnych i ciekawych publikacji dotyczących Inowrocławia i Kujaw. Piastował również stanowisko Prezesa w Towarzystwie Miłośników Miasta Inowrocławia i był współzałożycielem Stowarzyszenia Księcia Kazimierza Kujawskiego.


Przede wszystkim jednak był wspaniałym człowiekiem kochającym życie i ludzi. Jego śmierć to niepowetowana strata.

[P.K. 03.11.2020 r.]