blog facebook kontakt

Aktualności

Łokieć tenisisty i golfisty, problem sportowców czy każdego z nas. Prozdrowotna prelekcja w Medical SPA

Dokuczają Tobie bóle w łokciu, nie radzisz sobie z uciążliwym drętwieniem i mrowieniem? Masz zdiagnozowany łokieć tenisisty lub golfisty? Koniecznie przyjdź na prozdrowotną prelekcję w „Solanki” Medical SPA.

Łokieć tenisisty, to choroba w obrębie stawu łokciowego dotykająca coraz większą liczbę osób. Objawia się ostrymi bólami i tkliwością po wewnętrznej stronie łokcia. Ból ten może też promieniować do przedramienia, nadgarstka i palców. Symptomami łokcia tenisisty jest również drętwienie lub mrowienie ręki. Osłabieniu ulega też funkcja chwytna dłoni, a dolegliwości bólowe nasilają się podczas wykonywania prostych czynności takich jak np. ściskanie dłoni na powitanie.

Przyczyny powstawania tej choroby mogą być różne. Łokieć tenisisty wbrew pozorom nie dotyka jedynie osób uprawiających sport. Ostre bóle w okolicy łokcia mogą dopaść również osoby, które spędzają długie godziny przy komputerze lub wykonują pracę polegającą na powtarzaniu ruchów rękoma (np. dentysta, kierowca, krawcowa). Tak naprawdę każda czynność, która polega na wielokrotnym zginaniu i prostowaniu łokci może doprowadzić do ostrego schorzenia jakim jest łokieć tenisisty. Nie leczenie tej choroby może spowodować ograniczenie zakresu ruchów ręki, a nawet trwałe przykurcze w łokciu. Podobną chorobą jest łokieć golfisty, z tym że dolegliwości bólowe pojawiają się po przeciwnej stronie.

Centrum Rehabilitacji „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław posiada doskonałych fizjoterapeutów, którzy wiedzą jak leczyć te dwie choroby. W czwartek, 26 kwietnia podzielą się tą wiedzą z mieszkańcami Inowrocławia i okolic. Specjaliści w dziedzinie rehabilitacji powiedzą z jakich zabiegów warto w tym przypadku skorzystać, zaprezentują nowoczesne metody leczenia i pokażą jakie ćwiczenia można wykonywać w domu by ulżyć sobie w bólu. Obu schorzeń nie należy bagatelizować, bo mogą doprowadzić do trwałego unieruchomienia.

Zatem jeśli i Tobie dokuczają bóle w łokciu, koniecznie wybierz się na prozdrowotną prelekcję. Na uczestników spotkania czekają atrakcyjne rabaty na zabiegi lecznicze i konkursy z nagrodami. Prelekcja odbędzie się w Sali Kryształowej przy ul. Wilkońskiego 23 w Inowrocławiu. Początek o godz. 18.30. Wstęp jest wolny.