blog facebook kontakt

Aktualności

Zachęcaliśmy do prowadzenia zdrowego stylu życia

12 stycznia w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA odbyła się pierwsze w tym roku „Spotkanie ze zdrowiem”. Prelegenci mówili o zdrowym stylu życia, który warto rozpocząć wraz z nowym rokiem.


Nie każdy z nas spaceruje, ćwiczy czy też zdrowo się odżywia. O tym dlaczego warto zacząć się ruszać i zmienić złe nawyki żywieniowe na dobre mówili fizjoterapeuta Kamila Niewolak oraz instruktor zajęć fitness Arkadiusz Zagdan podczas „Spotkania ze zdrowiem” organizowanego przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.


- Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu, pomaga utrzymać go w doskonałej formie, poprawia jego ukrwienie i koncentracje – mówiła podczas prelekcji Kamila Niewolak, kierownik Zakładu rehabilitacji w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.


Prelekcji towarzyszyły też pokazy. Demonstrowano ćwiczenia, które sprzyjają dobrej kondycji stawów. Była też mowa o diecie. Uczestnikom radzono by unikać przetworzonego jedzenia, a przygodę ze zdrowym odżywianiem zacząć od oczyszczenia. Doskonałą dietą detoksykującą organizm  jest dieta warzywno-owocowa wg dr Ewy Dąbrowskiej. Najbliższy dwutygodniowy turnus oparty na tej diecie rozpocznie się już  13 lutego. Słuchaczom zalecano by nie jeść do syta, zdaniem prelegentów lepiej odczuwać lekki głód niż po obżarstwie być ociężałym i spowolnionym. Usłyszeliśmy też, że zamiast późnej kolacji lepiej wypić szklankę wody. Arkadiusz Zagdan, który prowadzi jogę w „Solanki” Centrum Rekreacji radził wszystkim by unikać stresu. To właśnie on jest przyczyną wielu chorób, a sposobem na walkę z nim jest m.in. aktywność fizyczna. Było też dużo duchowych wskazówek m.in. jeśli chcemy zacząć żyć radośnie, to musimy tę radość znaleźć w sobie.


Na każdego z uczestników czekały rabaty na zabiegi wykonywane w „Solanki” Centrum Rekreacji. Były też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Zwycięzcy otrzymali karnety na zajęcia fitness i wejściówki na analizę składu masy ciała. Już w następnym miesiącu, a konkretnie 23 lutego temat będzie kontynuowany. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie.