blog facebook kontakt

Aktualności

Niezwykły koncert na zakończenie warsztatów Studium Belcanto!

Po raz kolejny w Inowrocławiu zorganizowane zostały warsztaty muzyczne Studium Belcanto. Uczestnicy szkolili się pod okiem doskonałych nauczycieli m.in. włoskiego maestro Ubaldo Fabbri, który współpracował z jednym z najwybitniejszych śpiewaków operowych Lucciano Pavarottim. Kurs zwieńczony został koncertem finałowym w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA.

Na początku lutego w Inowrocławiu odbywały się warsztaty Studium Belcanto. W ramach muzycznego kursu uczestnicy wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez światowej sławy profesora, nauczyciela fonetyki i coacha wokalnego Ubaldo Fabbri, który był też dyrektorem generalnym przedsięwzięcia. Uczestniczy szkolili swoje umiejętności również pod okiem Justyny Chęsy będącej dyrektorem artystycznym warsztatów Studium Belcanto. Pani Justyna jest pianistką kameralistką i rodowitą inowrocławianką, tytuł doktora uzyskała w USA, to dzięki niej warsztaty odbyły się w Inowrocławiu już po raz drugi. Specjalnej Techniki Alexandra młodych wokalistów uczyła certyfikowana nauczycielka Magdalena Kędzior.

Zajęcia odbywały się w Szkole Muzycznej im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu, a finałowy koncert podsumowujący blisko tygodniowe warsztaty zorganizowany został w minioną niedzielę w Sali Kryształowej „Solanki” Medical Spa w Inowrocławiu. Na sali wypełnionej po brzegi publicznością wystąpiły wokalistki Natalia Sawicka, Katarzyna Wietrzny oraz Ewelina Wiśniecka. Na fortepianie akompaniowała Justyna Chęsy naprzemiennie z Ubaldo Fabrii. Solowe występy uzdolnionych wokalistek zostały nagrodzone gromkimi brawami i bukietami kwiatów.