opinie blog facebook kontakt

Menu

Aktualności

Dziś Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego [wideo]

6 października obchodzimy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Święto to zapoczątkowano w 2012 roku w celu podnoszenia świadomości społecznej na temat tego rodzaju niepełnosprawności.


Na mózgowe porażenie dziecięce choruje blisko 17 milionów osób na świecie. Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego obchodzony jest corocznie począwszy od 2012 roku. Symbolem i jednocześnie gestem solidarności z chorującymi jest kolor zielony będący kolorem nadziei. W kampanię uświadamiającą marginalizowanie potrzeb osób dotkniętych tą chorobą i głoszącą konieczność podejmowania konkretnych działań włącza się wiele różnych Organizacji i Instytucji. W wielu miastach różnorodne budynki rozświetlą się dziś na kolor zielony jednocząc się w ten sposób z chorującymi.


Jako jedna z największych placówek leczniczych w regionie chcemy Wam przypomnieć o tym jak ważna jest konieczność podejmowania aktywnych działań w zakresie rehabilitacji u takich osób. Rehabilitując dajemy szansę i nadzieję na lepsze jutro.
[06.10.2020 r.]