blog facebook kontakt

Aktualności

Potrzebujesz odprężenia. Poczytaj "Relaks w pigułce"!

"Solanki" Uzdrowisko Inowrocław zachęca do nabywania i czytania publikacji "Relaks w pigułce" opracowanej przez Renatę Buczyńską specjalistę psychologa klinicznego, trenera w zakresie treningów psychologicznych i psychoedukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Świat pędzi naprzód jak szalony, przed wieloma z nas piętrzą się kolejne pilne sprawy do załatwienia. Coraz częściej narzekamy, że brakuje nam czasu na odpoczynek, a im mniej uwagi mu poświęcamy, tym trudniej wyćwiczyć umiejętność relaksu i odprężenia.

Jak często, jakby zaprogramowani w działaniu na autopilocie, nie jesteśmy w stanie zauważyć, że życie toczy się „tu i teraz”. Wielu z nas po prostu nie potrafi odpoczywać, niektórzy nawet uważają to za zwykłą stratę czasu. W konsekwencji nasze przeciążone organizmy rejestrują kolejne „dobrodziejstwa” współczesnego życia: nadciśnienie, zawały, udary, wszelkiego rodzaju nowotwory, lęki, depresje, bóle kręgosłupa i inne choroby cywilizacyjne. Kiedy ostatnio zrobiłaś/ zrobiłeś coś dla siebie? Jak często słuchasz swoich potrzeb? To dobry czas, aby zacząć od tej chwili, tego miejsca...

Przydatną w stawianiu pierwszych kroków ku zdrowiu fizycznemu i umysłowej harmonii, a także inspiracją do dalszego samodoskonalenia w ćwiczeniach, może okazać się broszurka „Relaks w pigułce”, która jest już od dostępna - w niewiarygodnie atrakcyjnej cenie - w recepcji Sanatorium "Kujawiak" przy al. Sienkiewicza 50.

Ćwiczenia w niej zawarte pozwolą Ci zapoznać się z podstawowymi technikami relaksacji takimi jak: praca z oddechem, Trening autogenny Schultza, Trening Relaksacji Progresywnej Jacobsona, wizualizacja i bajki terapeutyczne oraz Trening Uważności (Mindfulness) czy Trening Współczucia Wobec Samego Siebie (Self-Compassion).

Zachętą do systematycznych ćwiczeń będą również propozycje relaksacyjnych zadań na każdy dzień tygodnia oraz słuchanie odprężającej muzyki. [11.07.2017 r.]