blog facebook kontakt

Aktualności

Już wkrótce nowe zabiegi

„Solanki” Uzdrowisko Inowrocław cały czas inwestuje w rozwój bazy rehabilitacyjnej, a nasz personel poszerza swoją wiedzę. Fizjoterapeuci: Iwona Maciejewska, Paula Pecyna, Dariusz Chełminiak, Anna Krokowska i Paweł Zieliński oraz dr Zofia Mączyńska odbyli szkolenie z zakresu rehabilitacji za pomocą urządzenia Saebo Flex - dynamicznej ortezy, która służy do intensywnej rehabilitacji ręki.

Zabiegi polecane są pacjentom, którzy z powodu wylewu, urazu lub udaru mózgu są dotknięci niedowładem ręki. Osoba, która ma rękę spastyczną może za pomocą urządzenia prostować palce i chwytać przedmioty.


Efekty są uzależnione od stopnia spastyczności dłoni oraz intensywności i systematyczności ćwiczeń. Pacjenci korzystający z urządzenia mogą odzyskać sprawność kończyny górnej, możliwość zaciskania i rozluźniania dłoni. Saebo Flex wyróżnia się intensywnością wykonywanych ćwiczeń. Orteza składa się z wielu elementów, dzięki czemu można ją dopasować do budowy dłoni i przedramienia każdego pacjenta. Rękawica jest zakładana pacjentowi, który wykonuje ćwiczenia zalecone przez terapeutę, gównie polegające na chwytaniu i przekładaniu piłki. Zabiegi za pomocą nowego sprzętu będą już wkrótce dostępne w ‘Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.