blog facebook kontakt

Aktualności

Wyścig w egzoszkielecie

Wings for life, Solanki Inowroclaw, Egzoszkielet, Ekipa z adamem Małyszem

„SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław aktywnie wspiera badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. W minioną niedzielę 6 maja w Poznaniu odbyła się kolejna edycja biegu Wings for Life. To globalne przedsięwzięcie, które zaczyna się o tej samej porze w różnych miejscach na świecie. To jedyny międzynarodowy wyścig, podczas którego meta goni zawodników. Za kierownicą samochodu, który pełnił rolę finishu siedział Adam Małysz.


„SOLANKI” Uzdrowisko oferuje rehabilitację za pomocą egzoszkieletu. Rafał Janiszewski, jeden z pacjentów „SOLANEK”, który skorzystał z tego rodzaju terapii, był zawodnikiem reprezentującym Uzdrowisko.  Wspierany przez egzoszkielet, wziął udział w biegu.


Wszystkim uczestnikom przyświecała jedna szczytna idea – wsparcie badań nad rdzeniem kręgowym. Wpłaty z rejestracji zawodników przeznaczone zostaną właśnie na ten cel. 8 tys. osób zgłosiło się, aby wziąć udział w poznańskim biegu. Oprócz uczestników, impreza przyciągnęła rzeszę kibiców, wśród nich był Prezes „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław Tadeusz Chęsy. 


Start biegu Wings for Life

Videorelacja z biegu


Najszybszy wśród mężczyzn okazał się  Dariusz Nożyński, do którego meta dotarła na 66,86 km trasy. Z kolei najszybszą kobietą była Wieletta Paduszyńska, która przebiegła 48,13 km. 


W biegu Wings for Life co roku bierze udział coraz więcej biegaczy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zostanie pobity kolejny rekord liczby uczestników.

[07.05.2018 r.]