blog facebook kontakt

Aktualności

Oczyść ciało z toksyn. Przyjdź na prelekcję i poznaj naturalny sposób detoks

19 października (czwartek) o godz. 18.30 w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA odbędzie się pierwsze powakacyjne „Spotkanie ze zdrowiem” organizowane przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Temat prelekcji brzmieć będzie „Jak oczyścić organizm z trujących toksyn? Poznaj przepis na detoks”.

„Solanki” Uzdrowisko Inowrocław po wakacyjnej przerwie wraca z prozdrowotnym cyklem otwartych comiesięcznych spotkań, w ramach których inowrocławianie i nie tylko mają szansę zgłębiać wiedzę o zdrowiu.

W tym miesiącu temat spotkania brzmieć będzie „Jak oczyścić organizm z trujących toksyn? Poznaj przepis na detoks”. Prelekcję poprowadzi dietetyk Małgorzata Ignaczak nadzorująca odbywające się w „Solanki Uzdrowisku Inowrocław turnusy oczyszczająco-lecznicze z dietą warzywną-owocową wg wskazań dr Ewy Dąbrowskiej oraz lek. med. Zofia Mączyńska, specjalista rehabilitacji medycznej, entuzjastka i propagatorka zdrowego stylu życia.

A dlaczego warto przyjść na październikową prelekcję? W czasach wysoko przetworzonego jedzenia pełnego konserwantów organizm każdego z nas potrzebuje oczyszczenia. W żywności i wodzie znajdują się pozostałości nawozów sztucznych, metali ciężkich, a w powietrzu wiele szkodliwych substancji. Jemy nieregularnie, jemy w biegu, jemy dużo słodyczy oraz tłustych i kalorycznych potraw. To wszystko powoduje, że w naszych jelitach zalegają złogi pełne toksyn.

- Czy można oczyścić organizm z tego balastu? Oczywiście, że tak. Racjonalny detoks to zdrowa dieta, aktywność fizyczna i unikanie szkodliwych czynników w naszym życiu codziennym – mówi lek. med. Zofia Mączyńska.

Podczas spotkania w Sali Kryształowej przy ul. Wilkońskiego 23 uczestnicy poznają sekrety diety warzywno-owocowej, która przyciąga do Uzdrowiska ludzi z całej Polski. Dieta ta jest rodzajem postu leczniczego stosowanego przez dr Ewę Dąbrowską od ponad 30 lat. Słuchacze poznają również istotną rolę aktywności fizycznej oraz zasady i korzyści płynące ze zdrowego odżywiania. Będzie mowa o tym jakie produkty warto ze sobą łączyć, a jakich połączeń lepiej unikać. Nie zabraknie też chwili na dyskusję oraz konkursu z nagrodami.

Pamiętajmy – oczyszczanie organizmu jest potrzebne każdemu. Dlatego 19 października znajdź czas na zdrowie i przyjdź na spotkanie w „Solanki” Medical SPA. Wstęp jest wolny. Początek o godz. 18.30. [P. 4.10.2017 r.]