blog facebook kontakt

Aktualności

Antystresowe spotkanie w „Solanki” Medical SPA [zdjęcia]

Uczestnicy prozdrowotnego cyklu spotkania kontynuowanego przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław poznawali naturalne metody walki ze stresem.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Stresujemy się w pracy, szkole i domu. Nerwy puszczają nam też na ulicy i w kolejce po chleb. Istnieje jednak wiele metod na pokonanie podenerwowania. Prezentacja takich metod połączona z warsztatami odbyła się w ramach kolejnego „Spotkania ze zdrowiem” organizowanego w miniony czwartek przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.

Spotkanie pod hasłem „Naturalne i skuteczne metody walki ze stresem” spotkało się z dużym zainteresowaniem. Prelekcję prowadziła mgr Renata Buczyńska, specjalista psycholog kliniczny, wieloletni trener w zakresie treningów psychologicznych i psychoedukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. O walce ze stresem mówiła też lek. med. Zofia Mączyńska, specjalista rehabilitacji medycznej, entuzjastka i propagatorka zdrowego stylu życia.

Tłumaczono czym jest stres i mówiono jak sobie z nim radzić. Było ciekawie i odprężająco. Prezentowano naturalne i skuteczne metody walki ze złymi emocjami. Uczestnicy poznawali i wykonywali podczas prelekcji relaksujące ćwiczenia. Omawiano też rolę aktywności ruchowej w kontekście radzenia sobie ze stresem.