opinie blog facebook kontakt

Menu

Aktualności

Rewolucyjna rehabilitacja neurologiczna z wykorzystaniem egzoszkieletu

Potrzebujesz skutecznej i szybkiej rehabilitacji po udarze mózgu? Nowoczesne metody rehabilitacji, unikatowy sprzęt i specjaliści z ogromnym doświadczeniem pomogą Tobie wrócić do sprawności po udarze mózgu, urazie rdzenia kręgowego

 „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław, to oaza spokoju, wyciszenia i pełnej harmonii. Kompleks stanowi idealne miejsce na kompleksową rehabilitację i regenerację sił. Uzdrowisko położone jest na terenie malowniczego Parku Solankowego z tężniami solankowymi mającymi dobroczynny wpływ na zdrowie. Pobyty realizowane są w pięciu komfortowych obiektach noclegowych: Willi „As”, Willi „Ostoja”, „Solanki” Medical SPA, Sanatorium „Kujawiak” oraz Sanatorium „Kujawianka”.

Ośrodek jest jedną z największych placówek medycznych w regionie kujawsko-pomorskim. Tutejsze Centrum Rehabilitacji, zapewnia kompleksową opiekę medyczną w zakresie rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, ortopedycznej i geriatrycznej. Różnorodność zabiegów sprawia, że każdy wyjeżdża stąd wypoczęty, pełny sił i energii. Wykwalifikowani lekarze, fizjoterapeuci i pielęgniarki dbają o komfort każdego pacjenta oraz jakość świadczonych usług.

Rehabilitacja z wykorzystaniem sprzętu na światowym poziomie

Placówkę cechują nowoczesne metody leczenia, nieustanny rozwój i podnoszenie jakości usług medycznych.

- Dynamiczny postęp umożliwia nam kompleksową i skuteczną rehabilitację. Nieprzerwanie poszerzamy horyzonty o innowacyjne metody rehabilitacji. Chcąc stawiać pacjentów na nogi na światowym poziomie zakupiliśmy dwa innowacyjne urządzenia: EGZOSZKIELET  - mówi Tadeusz Chęsy, Prezes "Solanki" Uzdrowiska Inowroclaw.

Unikatowy sprzęt medyczny ma ogromny wpływ na efektywność oraz czas trwania rehabilitacji realizowanej w działającym tu Centrum Rehabilitacji. Nowoczesne urządzenia dają wielu pacjentom niebywałą szansę na powrót do sprawności.

Egzoszkielet rehabilitacyjny stawia na nogi

Egzoszkielet, który wzbogacił ofertę medyczną „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław jest  rewolucyjnym urządzeniem w rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo. Przenośny bioniczny szkielet przeznaczony jest do reedukacji chodu. Warto nadmienić, że do niedawna egzoszkielet używany był jedynie w celach wojskowych. Dziś, ten zaawansowany technicznie i technologicznie sprzęt stanowi przełomową metodę rehabilitacji dla osób dotkniętych dysfunkcją ruchu. Pacjenci borykający się ze zmniejszoną sprawnością kończyn dolnych, paraliżem lub ubrani w egzoszkielet mają szansę wstać, usiąść i chodzić mimo niepełnosprawności. Korzyści płynące z takiej rehabilitacji są ogromne. Pacjenci są przede wszystkim pionizowani. Spacer w egzoszkielecie niezwykle intensywnie wspomaga utracone wcześniej zdolności do poruszania się o własnych siłach, poprawia siłę mięśni i zapobiega przykurczom. Urządzenie daje możliwość odpowiedniego stawiania stóp na ziemi i uczy prawidłowych wzorców chodu. Nie bez znaczenia jest również pozytywny wpływ takiej rehabilitacji na usprawnienie krążenia, odciążenie układu kostnego, poprawę funkcjonowania jelit i pęcherza. Egzoszkielet skraca też czas trwania rehabilitacji i ma ogromny wpływ na poprawę stanu psychicznego. Już sama możliwość przejścia kilku kroków znacząco poprawia samopoczucie pacjentów.

Rehabilitacja z użyciem egzoszkieletu może być realizowana m.in. przy takich schorzeniach jak uszkodzenia rdzenia  kręgowego, udary mózgu, urazy czaszkowo-mózgowe, stwardnienie rozsiane, choroby neurologiczne utrudniające samodzielny chód oraz dystrofia mięśniowa. Treningi z egzoszkieletem odbywają się w asyście fizjoterapeuty, który czuwa nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rehabilitacji. 

Pobyty neurologiczne z wykorzystaniem egzoszkieletu

Centrum Rehabilitacji „Solanki” Uzdrowisku Inowrocław zaprasza na pobyty neurologiczne z rehabilitacją w egzoszkielecie. Taki pobyt obejmuje zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, konsultację lekarską, konsultację fizjoterapeutyczną, zabiegi z zakresu fizykoterapii, masaże lecznicze częściowe, indywidualną pracę z fizjoterapeutą, poradę psychologiczną i oczywiście niosące za sobą olbrzymie korzyści sesje z wykorzystaniem egzoszkieletu pod opieką terapeuty. Jeżeli dana osoba potrzebuje pełnej opieki pielęgniarskiej może z niej skorzystać za dodatkową opłatą. Pobyty odbywać się będą w Sanatorium „Kujawiak”.