opinie blog facebook kontakt

Menu

Aktualności

Tadeusz Chęsy Honorowym Obywatelem Miasta Inowrocławia

Prezes „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Inowrocławia.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Inowrocławia podjęto decyzję o nadaniu Tadeuszowi Chęsemu tytułu Honorowego Obywatela Inowrocławia. O uhonorowanie Prezesa Spółki „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław wnioskował Rotary Club Inowrocław.

Przyznając ten zaszczytny tytuł doceniono dotychczasową pracę Tadeusza Chęsego, który rozwinął znaną i docenianą w całej Polsce drukarnię „Pozkal”, a od 2010 roku zarządza Spółką „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Placówka jest dziś wysokospecjalistycznym i prężnie działającym kompleksem leczniczym, którą rocznie odwiedza ponad siedemnaście tysięcy osób.

Nieoceniony jest również jego mecenat w dziedzinie kultury i promocji Inowrocławia. Wsparcie Tadeusza Chęsego umożliwiło wydanie wielu publikacji na temat Inowrocławia m.in.: „Miasto na soli”, „Uroki starego Inowrocławia”, „Historia solarstwa w Inowrocławiu”, „Drukarnie i drukarze inowrocławscy”. Piastuje również stanowisko prezesa w Towarzystwie Miłośników Miasta Inowrocławia i jest współzałożycielem Stowarzyszenia Księcia Kazimierza Kujawskiego. Dzięki jego zaangażowaniu przeprowadzono szereg inicjatyw społecznych i wydarzeń artystycznych.

[28.06.2019 r.]