blog facebook kontakt

Aktualności

Uczyliśmy jak siedzieć, by nie bolał kręgosłup [zdjęcia]

Tematyka prawidłowej postawy podczas siedzenia przyciągnęła do „Solanki” Medical SPA rzeszę zainteresowanych osób.

3 listopada w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA odbyło się prozdrowotne spotkanie, którego temat brzmiał „Warsztaty aktywnego siedzenia – co robić, aby nie bolał kręgosłup”. Salę wypełniły tłumy osób, które  pragnęły się dowiedzieć jak pokonać ból związany z nieprawidłowym siedzeniem.

Prelekcję połączoną z warsztatami prowadzili doskonali fizjoterapeuci Dariusz Fielek oraz Dariusz Chełminiak. Pokazywali jaką postawę przybierać podczas wielogodzinnej pracy przy biurku oraz długiej jazdy samochodem. Prezentowali też jak się prawidłowo rozciągać by odciążyć kręgosłup na odcinku lędźwiowym, szyjnym i piersiowym. Demonstrowali, gdzie uciskać by uciążliwy ból ustępował. Mowa była również o tym jak dzieci powinny siedzieć na lekcjach i podczas odrabiania prac domowych. Ponadto poruszano tematykę doboru odpowiednich poduszek do spania. Uczestnicy chłonęli wiedzę i sprawdzali ją w praktyce, a chętnych do ćwiczeń nie brakowało.

Wszystkie osoby otrzymały 10% rabat na zabiegi lecznicze wykonywane w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Przeprowadzono też konkurs w ramach którego trójka zwycięzców zdobyła karnety na zajęcia fitness w naszym „Solanki” Centrum Rekreacji.

Kolejne pełne atrakcji „Spotkanie ze zdrowiem” już 1 grudnia. Tym razem tematem będzie „Peloidoterapia naturalna metoda leczenia schorzeń reumatoidalnych i choroby zwyrodnieniowej”. Będziemy mówić o tym czy reumatyzm zawsze musi boleć, jak zdiagnozować chorobę reumatoidalną. Powiemy też o skutecznych i naturalnych metodach leczenia tego typu schorzeń.