blog facebook kontakt

Aktualności

Reumatyzm nie musi boleć. Przyjdź na prelekcję i poznaj naturalne metody leczenia!

Marzysz o tym by nie dokuczał Ci reumatyzm i choroby zwyrodnieniowe stawów? Chcesz zapomnieć o rwie kulszowej, uciążliwych bólach i sztywnieniu stawów? 1 grudnia przyjdź na „Spotkanie ze zdrowiem” organizowane przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław w Sali Kryształowej "Solanki" Medical SPA i poznaj naturalne metody leczenie chorób reumatoidalnych.

Schorzenia reumatyczne dokuczają dziś nie tylko osobom w podeszłym wieku. Sztywnienie stawów, bóle kości  i związane z nimi utrudnienia w poruszaniu dopadają nawet 20-latków. Coraz więcej osób cierpi z powodu bólów szyi, zapaleń ścięgien, bólów pleców, zesztywniających zapaleń stawów kręgosłupa oraz reumatoidalnych zapaleń stawów. To najczęściej występujące choroby reumatoidalne w społeczeństwie.

Jesień oraz towarzyszące tej porze roku nagłe zmiany pogody w znacznym stopniu sprzyjają powstawaniu zmianom reumatycznym. Chłód i zwiększona wilgoć powietrza powodują, że dolegliwości związane ze zwyrodnieniami stawów zaczynają o sobie dawać znać. Gdy zaczyna nas boleć chwytamy się leków przeciwbólowych. Uśmierzając ból warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że istnieje wiele naturalnych metod leczenia chorób reumatoidalnych. O nich właśnie będzie mowa na kolejnym „Spotkaniu ze zdrowiem” organizowanym przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.

- Reumatyzm nie musi boleć. Odpowiednie leczenie pozwala na opanowanie bólu i prawidłowe funkcjonowanie nawet przy zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych. Podczas spotkania będziemy mówić m.in. o peloidoterapii,  bardzo skutecznej metodzie fizjoterapeutycznej stosowanej w leczeniu rwy kulszowej, chorób reumatoidalnych i chorób zwyrodnieniowych stawów. Peloidoterapia oparta jest na wykorzystywaniu naturalnych surowców, takich jak borowina – zapowiada Dariusz Fielek, główny specjalista ds. rehabilitacji w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.

Na prozdrowotnej prelekcji będzie mowa również o tym, jak prawidłowo zdiagnozować chorobę reumatoidalną. Prelegenci wyjaśnią też czym tak naprawdę są zwyrodnienia stawów i czy choroby zwyrodnieniowe stawów to zawsze reumatyzm. Jeśli i Ty znajdujesz się w gronie osób cierpiących z powodu chorób reumatoidalnych. Chcesz pokonać ból i podnieść komfort swojego życia weź udział w „Spotkaniu ze zdrowiem”, które odbędzie się 1 grudnia o godz. 18.30 w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA przy ul. Wilkońskiego 23 w Inowrocławiu.

Dla każdego uczestnika przygotowano atrakcyjne upominki, a Ci którzy będą słuchać uważnie mają szansę otrzymać ciekawe nagrody.