opinie blog facebook kontakt

Aktualności

Wręczono statuetki Człowieka Roku 2017

człowiek roku 2017 Solanki

18 maja 2018 r. w Sali Kryształowej Medical SPA odbyła się uroczystość wręczenia statuetek Człowieka Roku 2017. Organizatorem plebiscytu był „Tygodnik Powiatu i Gmin”. Nagrodzono najpopularniejsze osoby inowrocławskiego powiatu i jego gmin.

Tytuł Człowieka Powiatu Inowrocławskiego otrzymał Piotr Jóźwiak – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych, właściciel piekarni i cukierni „Jóźwiakowie”. Uhonorowany za rozwój rzemiosła w powiecie inowrocławskim, kultywowanie tradycji rzemieślniczych oraz wspieranie szkoły rzemiosła.


Inowrocławianinem Roku 2017 r. została Helena Kłosowska – prezes Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu. Nominowana za inwestowanie kapitału na poziomie lokalnym, co przyczynia się do wspierania lokalnych przedsiębiorstw.


Gniewkowianinem Roku 2017 r. została Agnieszka Szafrańska – kierownik zespołu „Gniewkowianie”, który od lat odnosi sukcesy i sławi gminę Gniewkowo w całej Polsce.


Złotniczaninem Roku 2017 został Grzegorz Weber – wiceprzewodniczący Rady Gminy. Jest autorem wielu publikacji na temat historii gminy Złotniki Kujawskie. Dzięki publikacjom kolejne pokolenia mogą poznać wiele nieznanych wcześniej faktów historycznych.


Człowiekiem Roku Gminy Inowrocław została Magdalena Dąbrowska – dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Łojewie. Integruje mieszkańców, pomaga wielu osobom odnaleźć się  w trudnej sytuacji, prowadzi dobrze prosperujące na rynku i słynnego w regionie stowarzyszenia.


Pakościaninem 2017 Roku została Joanna Reimann– dyrektor OKiT w Pakości. Organizowała ciekawe  
imprezy w gminie, które cieszyły się popularnością mieszańców Pakości oraz okolicznych miejscowości. Pod jej kierownictwem OKiT stał się kulturalną wizytówką gminy.


Wśród nominowanych byli również:

Katarzyna Głowacka – współuczestniczka i współorganizatorka kampanii społecznej „Powiat z sercem dla zwierząt”

Andrzej Dargacz – prezes oddziału PTTK w Inowrocławiu.

Waldemar Szafrański – dyrygent Chóru „Halka”

Krzysztof Broniewicz – podpułkownik, komendant WKU w Inowrocławiu

Artur Woźniak – wiceprezes TG Sokół

Krzysztof Tomasik – instruktor sportowy w MGOKSiR w Gniewkowie

Leszek Sienkiewicz – prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gniewkowie

Irena Kowalska – przewodnicząca gminnej radu Kół Gospodyń Wiejskich

Zygmunt Rosa – komendant OSP w Złotnikach Kujawskich

Zenon Lewandowski – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Łojewa

Beata Szafrańska - prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich

Tadeusz Grupa – prezes Koła Łowieckiego, czterokrotny przewodniczący Rady Miejskiej w Pakości

Ojciec Kamil Paczkowski – franciszkanin, kustosz Kalwarii Pakoskiej.


Wszystkim nagrodzonym oraz nominowanym serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za wkład włożony w rozwój inowrocławskiego powiatu oraz wchodzących w jego skład gmin.