blog facebook kontakt

Aktualności

Zapraszamy na dwa „Spotkania ze zdrowiem”. O stresie i rehabilitacji neurologicznej

Poświęć chwilę na swoje zdrowie i przyjdź na „Spotkania ze zdrowiem”. 23 lutego (czwartek) poznasz metody walki ze stresem i bólem, a 2 marca dowiesz się jak dużo można osiągnąć dzięki profesjonalnej rehabilitacji neurologicznej.


Nadmiar obowiązków w domu, strach przed utratą pracy, ważne spotkania i szalone tempo życia codziennego wywołują u nas silny stres. Martwimy się, niepokoimy, miewamy lęki, gorzej śpimy, nie potrafimy się skoncentrować, nie radzimy sobie w zwykłych życiowych sytuacjach, a w pracy stajemy się mniej wydajni. Tak właśnie objawia się stres, który utrudnia nam prawidłowe funkcjonowanie.


Warto wiedzieć, że stres długotrwały potrafi bardzo wyniszczyć organizm. Prowadzi do nerwic, a nawet depresji. Stres niszczy też nasze ciało. Towarzyszą mu uciążliwe bóle głowy i podbrzusza, migreny oraz bóle w klatce piersiowej. Stresu nie lubią też stawy. Długotrwałe napięcie mięśni prowadzi do ich przeciążenia, czego konsekwencją są silne bóle i zmiany zwyrodnieniowe. Ponadto osoby zestresowane mają w znacznym stopniu obniżoną odporność. Jeżeli stres dopada i Ciebie, a chcesz z nim skończyć przyjdź na „Spotkanie ze zdrowiem”, które odbędzie się 23 lutego o godz. 18.30 w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA przy ul. Wilkońskiego 23 w Inowrocławiu.


Spotkanie poprowadzi m.in. Dariusz Chełminiak, fizjoterapeuta z długoletnim doświadczeniem w walce z bólem. Przedstawi on istotną rolę ruchu, który zapobiega stresowi. Zaprezentuje również ciekawe i przydatne ćwiczenia do wykonywania w domu. Drugą część prelekcji poprowadzi Arkadiusz Zagdan, doświadczony instruktor fitness oraz jogi, zajmujący się także relaksacją oraz metodami redukującymi poziom stresu wśród ludzi aktywnych fizycznie. Głównymi zagadnieniami zatem będą stres a aktywność fizyczna, wpływ stresu na zdrowie i życie codziennie oraz sposoby świadomego redukowania czynników wywołujących stres.


Z kolei 2 marca o godz. 18.30 „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław zorganizuje spotkanie pod hasłem „Skuteczna rehabilitacja neurologiczna”. Tego dnia prelegenci mówić będą o skutecznej rehabilitacji po udarze mózgu i niedowładzie połowicznym. Fizjoterapeuta Iwona Maciejewska zaprezentuje wiodącą w tym zakresie metodę Bobath, która usprawnia dorosłych z hemiplegią poudarową (porażeniem połowicznym). Terapia ta zapewnia wysoce zindywidualizowany kontakt z pacjentem i kompleksową rehabilitację z wykorzystaniem strony porażonej. Dzięki niej pacjenci mają możliwość powrotu do sprawności i samodzielności. Z kolei fizjoterapeuta Anna Krokowska omówi rehabilitację ręki dotkniętej reumatoidalnym zapaleniem stawów. Przedstawione zostaną ćwiczenia dzięki, którym można zwiększyć ruchomość dłoni i zapobiec powstawaniu deformacji. Rehabilitacja ręki reumatoidalnej zapobiega też zanikowi mięśni oraz przywraca sprawność, która jest tak ważna w codziennym życiu. Metodę można również wykorzystać w kierunku rehabilitacji schorzeń neurologicznych.


Przypominamy, że wstęp na spotkania jest zupełnie bezpłatny. Dodatkowo organizatorzy przygotowali upominki dla każdego uczestnika oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. Warto więc przyjść i zdobyć wiedzę, która może pomóc Tobie i Twoim bliskim.