opinie blog facebook kontakt

Aktualności

I Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Kolarstwie Szosowym

W ubiegłą niedzielę w Inowrocławiu odbył się Memoriał Władysława Szczepańskiego, w ramach którego zorganizowano I Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Władysław Szczepański, odszedł rok temu, był inowrocławskim działaczem społecznym, który 35 lat chorował na stwardnienie rozsiane. Był szefem stowarzyszenia „Inowrocław bez barier”, które walczyło o zniesienie utrudnień takich jak schody, krawężniki i progi, dla osób poruszających się na wózkach, ale również rodziców, którzy wożą dzieci w wózkach. Pasją Wiesława Szczepańskiego było kolarstwo, był on w kadrze Pomorza i zdobył drugie kółko olimpijskie.


35 fizjoterapeutów uczciło pamięć Wiesława Szczepańskiego biorąc udział w wyścigu kolarskim.  Na trasie mieli do pokonania 6 okrążeń, czyli niespełna 30 km. Wśród nich byli Marek Kiliański – Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Justyna Stępowska – Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego oddziału PTF, Grzegorz Kolczyński - Skarbnik Kujawsko-Pomorskiego oddziału PTF, Jędrzej Wierzchowski – Sekretarz Kujawsko-Pomorskiego oddziału PTF, Dawid Liebrecht i Wojciech Kwiatkowski członkowie Kujawsko-Pomorskiego oddziału PTF, Maciej Krawczyk – Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów. W mistrzostwach brał również udział oraz był ich organizatorem  Dariusz Fielek – specjalista ds. rehabilitacji „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław oraz Prezes Kujawsko-Pomorskiego oddziału PTF.


Najszybszy był Mateusz Dzięgielewski ze Stowarzyszenia Niewidomych i  Słabowidzących „Syrena”( 0:41:21.22), Paweł Jaźwa Team Satel (0:41:21.52) oraz Adam Wolański (0:41:21.54).


Wśród kobiet najszybsza okazała się Sylwia Stoń (43:40,74), druga była Iwona Marynowska (53:03,04), a trzecia Justyna Stępowska (1:03:00,45).


Oprócz fizjoterapeutów na mecie wystartowali również kolarze w kategorii Hobby, którzy mieli do pokonania 4 pętle po 4,9 km oraz w kategorii Pro, którzy przejechali 11 okrążeń. Statuetki i puchary zwycięzcom Memoriału wręczała żona Wiesława Szczepańskiego wraz z Prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą.