blog facebook kontakt

Aktualności

Egzoszkielet – rewolucja w rehabilitacji neurologicznej. Pokazowa prelekcja w „Solanki” Medical SPA

16 listopada o godz. 18.30 zapraszamy na „Spotkanie ze zdrowiem”, podczas którego będzie można poznać korzyści płynące z innowacyjnej rehabilitacji z wykorzystaniem pierwszego w Inowrocławiu urządzenia o nazwie egzoszkielet.

Nieustanny rozwój i poszukiwanie nowoczesnych form rehabilitacji przyświecają Spółce „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Zdrowie pacjentów i możliwość stawiania ich na nogi są tutaj najważniejsze. Chcąc rehabilitować na światowym poziomie i przywracać sprawność ruchową w krótszym niż dotychczas czasie, ośrodek zakupił rewolucyjne urządzenie do reedukacji chodu o nazwie EGZOSZKIELET.

- To niezwykle innowacyjne urządzenie, które wspomaga rehabilitację osób po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych, z dystrofią mięśni i stwardnieniem rozsianym oraz dotkniętych innymi chorobami neurologicznymi utrudniającymi chód. Do niedawna egzoszkielet używany był jedynie w celach wojskowych. Dziś sprzęt ten stanowi przełomową metodę rehabilitacji dla osób dotkniętych dysfunkcją ruchu. Już w marcu, w czasie testowania egzoszkieletu odnotowaliśmy spektakularne efekty płynące z tego typu rehabilitacji. Osoby, które wówczas korzystały z rehabilitacji za pomocą egzoszkieltu uzyskały znaczącą poprawę w zakresie zwiększenia siły mięśniowej kończyn dolnych oraz jakości chodu. Rezultaty były na tyle efektowne, że zdecydowaliśmy się zakupić to urządzenie dla naszych pacjentów – mówi Dariusz Fielek, specjalista ds. rehabilitacji w Spółce „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.

Urządzenie naśladuje ludzki chód i umożliwia stawianie kroków. Rehabilitacja w egzoszkielecie ma wspomagać utracone wcześniej zdolności do poruszania się o własnych siłach i poprawiać siłę mięśni. Chcąc zaprezentować możliwości tego niezwykle zaawansowanego technicznie i technologicznie sprzętu „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław organizuje otwartą prelekcję pt. „Rehabilitacja na miarę XXI wieku. Egzoszkielet – urządzenie, które zrewolucjonizowało rehabilitację neurologiczną”.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu „Spotkań ze zdrowiem” podczas, których inowrocławianie i mieszkańcy okolic mają szansę zgłębiać swoją wiedzę o zdrowiu dzięki prozdrowotnym wystąpieniom lekarzy, rehabilitantów, psychologów i dietetyków.

Podczas prelekcji o egzoszkielecie słuchacze będą mogli zobaczyć ten bioniczny szkielet na żywo, dowiedzą się jak wygląda i jakie efekty przynosi taka rehabilitacja, a wybrane osoby sprawdzą na własnej skórze jak wygląda sesja w tym nowoczesnym urządzeniu. Na uczestników czekają również atrakcyjne rabaty na zabiegi wykonywane w tutejszym Centrum Rehabilitacji. W programie uwzględniono również konkursy z nagrodami.

Prelekcja odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 18.30 w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA przy ul. Wilkońskiego 23 w Inowrocławiu. Wstęp jest wolny. [06.11.2017 r. P.]