blog facebook kontakt

Aktualności

Egzoszkielet postawił ich na nogi [wideo, zdjęcia]

Grupa pacjentów przebywających w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław miała szansę sprawdzić jak wygląda rehabilitacja z użyciem egzoszkieletu – nowoczesnego urządzenia do reedukacji chodu.

„Solanki” Uzdrowisko Inowrocław dbając o ciągły rozwój poszukuje nowoczesnych form rehabilitacji. Dlatego też w ostatnim czasie wzięło udział w programie badawczym z wykorzystaniem egzoszkieletu.

Ten nowoczesny przenośny bioniczny szkielet w innowacyjny sposób wspomaga rehabilitację pacjentów z niedowładem kończyn dolnych. Urządzenie naśladuje ludzki chód i umożliwia stawienie kroków. Spacer w egzoszkielecie ma wspomagać utracone wcześniej zdolności do poruszania się o własnych siłach i poprawiać siłę mięśni. Rehabilitacja z użyciem egzoszkieletu może być realizowana m.in. przy takich schorzeniach jak uszkodzenia rdzenia kręgowego, udar mózgu, uraz czaszkowo-mózgowy, stwardnienie rozsiane oraz dystrofia mięśniowa.Program badawczy w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław trwał blisko trzy tygodnie, w jego ramach egzoszkielet przywdziewało 7 osób. Efekty są zauważalne. Mówią o nich sami uczestnicy.