blog facebook kontakt

Aktualności

Pilot rajdowy – Maciej Wisławski – na rehabilitacji w "Kujawiaku"

„Solanki” Uzdrowisko Inowrocław w jednym ze swoich ośrodków leczniczych gości Macieja Wisławskiego, rajdowego mistrza Europy i wieloletniego pilota Krzysztofa Hołowczyca.

Po raz kolejny progi Sanatorium Kujawiak odwiedziła znana osoba. Tym razem przebywa u nas Maciej Wisławski – jeden z najbardziej utytułowanych i popularnych rajdowców w Polsce. Swoją karierę rozpoczynał od startów w 1973 roku za kierownicą syreny 104. Początki występów w charakterze pilota sięgają 1975, tego roku Maciej Wisławski wystartował z Henrykiem Manderą w Rajdzie Warszawskim. Zajęli wówczas 5. miejsce. W 1997 r. z Krzysztofem Hołowczycem został mistrzem Europy. W roku 2009 wraz z Andreą Mancinem zdobyli tytuł wicemistrzów Rally America. Pilotował też m.in. Leszka Kuzaja, Sebastiana Frycza, Macieja Lubiaka, Kajetana Kajetanowicza i Radosława Type. W „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław „Wiślak” rehabilituje się po poważnym wypadku na Rajdzie Rzeszowskim. 

Panu Maciejowi życzymy przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia oraz samych udanych występów na rajdowych odcinkach.