blog facebook kontakt

Aktualności

Prozdrowotna prelekcja poświęcona walce z bólem pleców [zdjęcia]

Jak siedzieć, chodzić i ćwiczyć, by nie bolał kręgosłup? Na te i wiele innych pytań odpowiadali wczoraj fizjoterapeuci z „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław w ramach prozdrowotnej prelekcji poświęconej walce z bólem.

Społeczeństwu coraz częściej doskwierają bóle pleców. Nic dziwnego. Wielogodzinna praca przed komputerem, jazda samochodem, wysokie obcasy i brak ruchu negatywnie wpływają na kondycję kręgosłupa. Bolą nas plecy, jesteśmy rozdrażnieni i zmęczeni. Można jednak temu zaradzić. O tym jak pozbyć się bólu kręgosłupa i jak jemu zapobiegać można było się dowiedzieć podczas wczorajszego „Spotkania ze zdrowiem” w „Solanki” Medical SPA.

Dariusz Chełminiak i Dariusz Fielek niezwykle pogodni i profesjonalni fizjoterapeuci pracujący w tutejszym Centrum Rehabilitacji obrazowo prezentowali ćwiczenia, dzięki którym problem bolących pleców odchodzi w zapomnienie. Mówiono też o tym skąd się biorą wady postawy i co robić by dzieci w wieku dorosłym nie miały problemów z kręgosłupem.

- Zapobieganie bólom kręgosłupa wiąże się z dbaniem o prawidłową postawę ciała, wzmacnianiem mięśni stabilizujących kręgosłup, aktywnością fizyczną i unikaniem sytuacji narażających kręgosłup na uszkodzenia – mówił podczas otwartej pogadanki Dariusz Fielek, główny specjalista ds. rehabilitacji w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław.

Pokazywano jak chodzić z kijkami Nordic Walking, jak ćwiczyć na macie i doceniano walory nowoczesnej rehabilitacji w leczeniu bólu m.in. kinesiotapingu, czyli specjalnego plastrowania. Uczestnicy słuchali i oglądali prezentację z zaciekawieniem. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami, a zapisane wcześniej osoby mogły wziąć udział w ćwiczeniach pod okiem fizjoterapeutów. Kolejne „Spotkanie ze zdrowiem” odbędzie się po wakacyjnej przerwie w październiku.