opinie blog facebook kontakt

Menu

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Oliwkowskim

[Fot. Krzysztof Draculski]
„Solanki” Uzdrowisko Inowrocław organizuje spotkanie z niezwykłym autorem Łukaszem Oliwkowskim promującym zajmującą opowieść o Inowrocławiu rozpoczynającą się od wizyty Mirona Białoszewskiego w miejscowym sanatorium w 1975 roku.

W Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA odbędzie się niebawem interesujące spotkanie autorskie z Łukaszem Oliwkowskim doktorem nauk humanistycznych, animatorem kultury i nauczycielem języka polskiego w III LO w Inowrocławiu. Podczas spotkania promowana będzie książka pt. „Obroty miasta. Eseje i felietony o Inowrocławiu”.

Publikacja zawiera nieszablonowe nawiązania do utworów poety, prozaika i dramatopisarza Mirona Białoszewskiego oraz filozofa kultury, religioznawcy i eseisty Mircea Eliade. Niezwykle zajmujące rozważania rozpoczynają się od wizyty Mirona Białoszewskiego w inowrocławskim sanatorium w 1975 roku. 5 listopada będzie można zatem wysłuchać niezwykłej opowieści o Inowrocławiu oraz nabyć owe wydanie.

Zainteresowanych zapraszamy, o godz. 19:30 do Sali Kryształowej w „Solanki” Medical SPA. Wstęp na prezentację publikacji jest wolny.

[24.10.2019 r. P.K.]