blog facebook kontakt

Aktualności

Garść wiedzy na temat cukrzycy

Cukrzyca to niebezpieczna choroba dotykająca coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Niestety edukacja zdrowotna chorych na cukrzycę jak i osób zdrowych jest nadal marginalna. Wczoraj w "Solanki" Medical SPA w ramach cyklu "Spotkania ze zdrowiem" można było zaczerpnąć wiedzy na ten temat.

Wysłuchaliśmy prelekcji dwóch specjalistów, którzy na co dzień osobiście zmagają się z tą chorobą. Dr Zofia Mączyńska specjalista rehabilitacji medycznej przedstawiła najczęstsze przyczyny cukrzycy oraz jej groźne powikłania takie jak nefropatia czy retinopatia. Dowiedzieliśmy się jakie są objawy choroby oraz jakie są metody leczenia.
Drugi prelegent mgr Szymon Łączny fizjoterapeuta, trener fitness i dietetyk przedstawił życie z cukrzycą z własnego punktu widzenie, gdyż od wielu lat choruje na cukrzycę typu I. Udowodnił jak ważna jest aktywność fizyczna i odpowiednia zbilansowana dieta, która może nawet zminimalizować leczenie farmakologiczne.
Na zakończenie był krótki konkurs, którego zwycięzcy otrzymali darmową analizę składu masy ciała wykonywaną w naszym sanatorium.