blog facebook kontakt

Aktualności

Przyjdź na Spotkanie ze zdrowiem i poznaj skuteczne metody rehabilitacji neurologicznej!

2 marca o godz. 18.30 „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław organizuje spotkanie pod hasłem „Skuteczna rehabilitacja neurologiczna”.

Tego dnia prelegenci mówić będą o skutecznej rehabilitacji po udarze mózgu i niedowładzie połowicznym. Fizjoterapeuta Iwona Maciejewska zaprezentuje wiodącą w tym zakresie metodę Bobath, która usprawnia dorosłych z hemiplegią poudarową (porażeniem połowicznym). Terapia ta zapewnia wysoce zindywidualizowany kontakt z pacjentem i kompleksową rehabilitację z wykorzystaniem strony porażonej. Dzięki niej pacjenci mają możliwość powrotu do sprawności i samodzielności.Z kolei fizjoterapeuta Anna Krokowska omówi rehabilitację ręki dotkniętej reumatoidalnym zapaleniem stawów. Przedstawione zostaną ćwiczenia dzięki, którym można zwiększyć ruchomość dłoni i zapobiec powstawaniu deformacji. Rehabilitacja ręki reumatoidalnej zapobiega też zanikowi mięśni oraz przywraca sprawność, która jest tak ważna w codziennym życiu. Metodę można również wykorzystać w kierunku rehabilitacji schorzeń neurologicznych.

Przypominamy, że wstęp na spotkania jest zupełnie bezpłatny. Dodatkowo organizatorzy przygotowali upominki dla każdego uczestnika oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. Warto więc przyjść i zdobyć wiedzę, która może pomóc Tobie i Twoim bliskim. Zapraszamy do Sali Kryształowej "Solanki" Medical SPA przy ul. Wilkońskiego 23.